Samsun Etabı’nın Şampiyonları Belli Oldu
Reklam

Samsun Etabı'nın Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Pro Beach Tour Samsun Etabı'nın şampiyonları; bayanlarda Hopadan Çay (Viktoriia Aghakishieva (Smetaniuk)-Zina Liubymova, erkeklerde Sefa Urlu-Ali Berke Sağır oldu.

06 Ağustos 2017 - 23:28

Heyecanlı ve çekişmeli maçlara sahne olan TVF Pro Beach Tour Samsun Etabı’nda ilk üç dereceyi elde eden sporculara madalya ve ödülleri törenle verildi.
Şampiyon Sefa Urlu-Ali Berke Sağır ile Hopadan Çay (Viktoriia Aghakishieva (Smetaniuk)-Zina Liubymova madalya ve ödüllerini; Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk ile TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’tan aldılar.
Etapta ikincilik elde eden Samsun Lojistik (Selçuk Şekerci-Kemal Şah) ile Esra Betül Çetin-Hatice Can Tonbul’a madalya ve ödüllerini, Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Kadir Koçak verdi.
Samsun etabının üçüncüleri; Hopadan Çay (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin) ile Gazimağusa Belediyesi (Merve Çelebi-Buğra Eryıldız) takımlarına madalya ve ödülleri, TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Üyesi İbrahim Tarun ile TVF Plaj Voleybol Kurulu Üyesi İbrahim Dağıstanlı tarafından verildi.
Öte yandan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş organizasyona yaptıkları katkılardan dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a (*), Anakent Turizm Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Kadir Koçak'a ve Şirket Müdürü Armağan Yıldız'a teşekkür plaketi verdi.
Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Pro Beach Tour Samsun etabında derece alacak sporculara toplam 32.000 TL para ödülü dağıtıldı.
 
(*) Plaketi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz adına, Başkan Vekili Nihat Soğuk aldı.
 
6 Ağustos 2017 Pazar Maç Sonuçları
Bayanlar
Yarı Final Maçları
Esra Betül Çetin-Hatice Can Tonbul / Ebru Karayılan-Aleyna Vence: 2-1 (21-16/19-21/15-13)
Hopadan Çay (Viktoriia Aghakishieva (Smetaniuk)-Zina Liubymova / Gazimağusa Belediyesi (Merve Çelebi-Buğra Eryıldız): 2-0 (24-22/21-19)
Üçüncülük/Dördüncülük
Ebru Karayılan-Aleyna Vence / Gazimağusa Belediyesi (Merve Çelebi-Buğra Eryıldız): 0-2 (13-21/17-21)
Birincilik/İkincilik
Esra Betül Çetin-Hatice Can Tonbul / Hopadan Çay (Viktoriia Aghakishieva (Smetaniuk)-Zina Liubymova: 0-2 (19-21/19-21)
Bayanlar İlk Dört Sıralaması
  1. 1. Hopadan Çay (Viktoriia Aghakishieva (Smetaniuk)-Zina Liubymova
  2. 2. Esra Betül Çetin-Hatice Can Tonbul
  3. 3. Gazimağusa Belediyesi (Merve Çelebi-Buğra Eryıldız)
  4. 4. Ebru Karayılan-Aleyna Vence
 
Erkekler
Yarı Final Maçları
Hopadan Çay (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin) / Sefa Urlu-Ali Berke Sağır: 1-2 (21-19/17-21/10-15)
Samsun Lojistik (Selçuk Şekerci-Kemal Şah) / Hakan Göğtepe-Volkan Göğtepe: 2-0 (28-26/21-14)
Üçüncülük/Dördüncülük
Hopadan Çay (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin) / Hakan Göğtepe-Volkan Göğtepe: 2-0 (21-0/21-0) *
(*) Sakatlık nedeniyle Hakan Göktepe-Volkan Göğtepe ikilisi maça çıkamadılar.
Birincilik/İkincilik
Sefa Urlu-Ali Berke Sağır / Samsun Lojistik (Selçuk Şekerci-Kemal Şah): 2-0 (21-19/21-14)
Erkekler İlk Dört Sıralaması
  1. 1. Sefa Urlu-Ali Berke Sağır
  2. 2. Samsun Lojistik (Selçuk Şekerci-Kemal Şah)
  3. 3. Hopadan Çay (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin)
  4. 4. Hakan Göğtepe-Volkan Göğtepe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Artık sahaya çıkıp oynama zamanı"
CVL Türkiye Şampiyonası Alanya’da
CVL Türkiye Şampiyonası Alanya’da