FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Mersin Etabı Başladı

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Mersin Etabı Başladı

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldızlı Mersin Etabı erkekler ve bayanlarda bugün (2 Mayıs 2018, Çarşamba) Mersin Kız Kalesi’nde kurulan plaj voleybol kortlarında oynanan eleme maçlarıyla başladı.

02 Mayıs 2018 - 22:09

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Engin Özbek – Ali Berke Sağır ikilisi, ilk maçında karşı karşıya geldiği Almanya’dan Thole – Wickler ikilisine 21-14 ve 21-15’lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya ilk turda veda etti.
 
Diğer temsilcimiz, Şafak Sezer – Selçuk Şekerci ikilisi ise; ilk maçında karşılaştığı İsviçre’li Hedirich – Gerson ikilisine 22-20 ve 21-14’lük setlerle 2-0 mağlup oldu ve turnuvaya ilk turda veda etti.
 
Erkekler kategorisinde eleme etabında alınan diğer sonuçlar şu şekilde:

Dumek/Bercik (Çekya) – Denin/Denysenko (Rusya): 2-0 (21-12, 21-16)
Bykanov/Hudyakov (Rusya) – Likholetov/Saraev (Rusya): 2-0 (21-12, 21-18)
Kolaric/Basta (Sırbistan) – Bergmann/Harms (Almanya): 2-1 (21-17, 12-21, 15-12)
Barthelemy/Di Giantommaso (Fransa) – Shustrov/Gusev (Rusya): 2-0 (21-14, 21-17)
Breer/Haussener (İsviçre) – Gilang/Danang (Endonezya): 2-1 (21-19, 17-21, 15-11)
P.Gao/Y.Li (Çin) – Paszkowski/Lysikowski (POlonya): 2-0 (21-13, 21-16)
Rosager/Trans (Danimarka) – Dziadkou/Kavalenka (Belarus): 1-2 (21-19, 20-22, 8-15)
Babich/ZHuravel (Ukrayna) – Penninga/Van Steenis (Hollanda): 2-1 (21-19, 20-22, 15-12)
Carambula/Gabriele (İtalya) – Annerstedt/Herrmann (İsveç): 2-1 (21-17, 17-21, 15-13)
Wang Y.W./Ch.W.Zhou (Çin) – Ha Likejiang/Wu Jiaxin (Çin): 0-2 (12-21, 13-21)
Abbiati/Andreatta (İtalya) – Mesa/Garcia (İspanya): 0-2 (17-21, 23-25)
Jonassen/Overgraad (Danimarka) – Tiisaar/Nölvak (Estonya): 0-2 (13-21, 18-21)
Popov/Iemelianchyk (Rusya) (Ukrayna) – Kunert/Waller (Avusturya): 2-1 (21-19, 17-21, 20-18)
Leshukov/Semenov (Rusya) – Dumek/Bercik (Çek Cumhuriyeti): 2-0 (21-17, 21-14)
Bykanov/Hudyakov (Rusya) – Kolaric/Basta (Sırbistan): 0-2 (17-21, 14-21)
Barthelemy/Di Giantommaso (Fransa) – Breer/Haussener (İsviçre): 2-0 (21-10, 21-18)
P.Gao/Y.Li (Çin) – Dziadkou/Kavalenka (Belarus): 0-2 (19-21, 19-21)
Thole/Wickler (Almanya) – Babich/Zhuravel (Ukrayna): 2-0 (21-12, 21-10)
Carambula/Gabriele (İtalya) – Ha Likejiang/Wu Jiaxin (Çin): 0-2 (17-21, 15-21)
Mesa/Garcia (İspanya) – Tiisaar/Nölvak (Estonya): 0-2 (20-22, 17-21)
Popov/Iemelianchyk (Ukrayna) – Heidrich/Gerson (İsviçre): 1-2 (17-21, 21-17, 13-15)
 
Bayanlarda kategorisindeki ise millilerimiz eleme etabının bay geçerken yarın (3 Mayıs 2018, Çarşamba) başlayacak olacak ana tabloda mücadele edecekler. Ana tabloda mücadele edecekler takımlarımız şu isimlerden oluşuyor:
Aleyna Vence (Blokçu) – Buğra Eryıldız (Defansçı)
Merve Nezir (Blokçu) – Selin Yurtsever (Defansçı)
Neriman Gençyürek (Blokçu) – Güldeniz Önal (Defansçı)
 
NOT: Maç programı daha sonra belli olacaktır.
 
Bayanlar kategorisinde eleme etabında alınan diğer sonuçlar şu şekilde:
Huber/Greber (İsviçre) – Böbner/Vege-Depre Z (İsviçre): 2-0 (21-18, 21-16)
Costantini/Puccinelli (İtalya) – Zuccarelli/Traballi (İtalya): 0-2 (17-21, 19-21)
Karagkouni/Spiliotopoulou (Yunanistan) – Rudykh/Zayonchkovskaya (Rusya): 2-1 (21-16, 19-21, 15-9)
Lutter/Szombathelyi (Macaristan) – Hjortland(Kjolberg (Norveç): 0-2 (10-21, 13-21)
Strauss/Friedl (Avusturya) – Coelho/Paquete (Portekiz): 2-0 (21-19, 21-14)
Lece/Liepinlauska (Letonya) – Körtzinger/Krebs (Almanya): 2-0 (21-17, 21-13)
Caluori/Gerson (İsviçre) – Huber/Geber (İsviçre): 2-0 (21-19, 21-16)
Menegatti/Giombini (İtalya) – Mersmann/Tillmann (Almanya): 2-0 (21-14, 21-14)
Motrich/Abalakina (RUsya) – Zuccarelli/Traballi (İtalya): 2-0 (21-14, 21-14)
Karagkouni/Spiliotopoulou (Yunanistan) – Numwong/Hongpak (Tayland): 2-0 (21-11, 21-13)
Juliana/Andressa (Brezilya) – Hjortland/Kjolberg (Norveç): 0-2 (16-21, 10-21)
Strauss/Friedl (Avusturya) – Makhno/Makhno (Ukrayna): 2-0 (22-20, 21-18)
Wang X.X/B.Bai (Çin) – Eiholzer/Steinemann (İsviçre): 0-2 (16-21, 17-21)
Lece/Liepinlauska (Letonya) – Gruszczynska/Gromadowska (Polonya): 2-0 (21-15, 21-16)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş Türkiye Şampiyonu Oldu
Beşiktaş Türkiye Şampiyonu Oldu
Halkbanklı Gençler İkinci bitirdi
Halkbanklı Gençler İkinci bitirdi