2019 Sezonu Erkek Milli Takımlar Programı Açıklandı
Reklam

2019 Sezonu Erkek Milli Takımlar Programı Açıklandı

2019 Sezonu Erkek Milli Takımlar faaliyet programı, Milli Takımlar Sorumlusu ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu ve Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay tarafından açıklandı.

27 Şubat 2019 - 21:32

A ERKEK MİLLİ TAKIMI
CEV AVRUPA ALTIN LİGİ (CEV EUROPEAN GOLDEN LEAGUE)
A GRUBU
B GRUBU
C GRUBU
Türkiye
Hollanda
Finlandiya
Belçika
Estonya
Çek Cumhuriyeti
Letonya
İspanya
Ukrayna
Slovakya
Hırvatistan
Beyaz Rusya
 
Toplam 6 ayaktan oluşan ve 3 grup şeklinde lig usulü olarak oynanacak müsabakalar sonucunda gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke, Final Four müsabakaları oynamaya hak kazanacak.
 
CEV Altın Avrupa Ligi Final Four’unda ilk iki sırada yer alacak takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etme hakkı elde edecek. FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan takım ise; önümüzdeki yıl FIVB Voleybol Milletler Ligi biletini alacak.
A Grubu’nda yer alan Millilerimizin müsabaka programı şu şekilde:
25/26 Mayıs 2019 : Türkiye-Letonya
29 Mayıs 2019 : Belçika – Türkiye
01/02 Haziran 2019 : Slovakya Türkiye
08/09 Haziran 2019 : Türkiye – Slovakya
12 Haziran 2019 : Türkiye – Belçika
15/16 Haziran 2019 : Letonya-Türkiye
22/23 Haziran 2019: Final
 
A Erkek Milli Takımımızın, ülkemizde müsabakalarını oynayacağı şehirler daha sonra Federasyonumuz tarafından belirlenecek.
 
Millilerimiz, eğer Avrupa Altın Ligi’nde final oynarsa; 03-07 Temmuz 2019 tarihlerinde Dünya Ligi’ne yükselme müsabakaları olan FIVB Challenger Kupası’na katılmaya hak kazanacak.
A Erkek Milli Takımımız, Avrupa Altın Ligi müsabakaları için, 2018/2019 voleybol sezonu Efeler Ligi play-off müsabakalarının bitiş tarihinden sonra toplanarak kampa girecek ve bu müsabakaların hazırlıklarına başlayacaktır.
 
2019 CEV A ERKEKLER AVRUPA VOLEYBOL ŞAMPİYONASI FİNALLERİ
A Erkek Milli Takımımızın direkt katılım elde ettiği  2019 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası, ilk kez 24 takımın (dört organizatör ülke Belçika, Fransa, Hollanda, Slovenya) katılımı ile 6’şar takımı 4 grup şeklinde 12-29 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek.
 
Oynanacak grup karşılaşmalarının ardından gruplarında ilk 4 sırada yer alacak 16 takım, adını bir üst tura yazdıracak.
A GRUBU (Montpellier)
B GRUBU (Brüksel/Antwerp)
C GRUBU (Ljubljana)
D GRUBU (Rotterdam-Amsterdam)
Fransa
Belçika
Türkiye
Hollanda
İtalya
Sırbistan
Slovenya
Polonya
Bulgaristan
Almanya
Rusya
Çek Cumhuriyeti
Portekiz
Slovakya
Finlandiya
Estonya
Yunanistan
İspanya
Makedonya
Ukrayna
Romanya
Avusturya
Belarus
Karadağ
 
Millilerimizin C Grubu’ndaki maç programı şu şekilde:
12 Eylül 2019, Perşembe
TSİ 16.30 Türkiye – Rusya
13 Eylül 2019, Cuma
TSİ 19.30 Makedonya-Türkiye
15 Eylül 2019, Pazar
TSİ 22.30 Türkiye – Slovenya
17 Eylül 2019, Salı
TSİ 22.30 Türkiye – Belarus
18 Eylül 2019, Çarşamba
TSİ 22.30 Finlandiya – Türkiye
 
A Erkek Milli Takımımız, bu müsabakalar için Ağustos 2019 başında toplanarak kampa girecek. Kamp döneminde hazırlık müsabakaları oynamak için Federasyonumuz, Estonya, İspanya ve Japonya Federasyonları ile gerekli olan yazışmaları ve görüşmeleri yapmaya başlamıştır.
 
A Erkek Milli Takımı başantrenörü Nedim Özbey tarafından 2019 sezonu müsabakalarına hazırlanacak A Erkek Milli Takımımızın teknik kadrosu şu şekilde oluştu:
 
TEKNİK EKİP
ADI – SOYADI
GÖREV
Erkan Toğan
Antrenör
Mert Karatop
Yardımcı Antrenör
İlker Altan
İstatistik Antrenörü
Yunus Ünver
Kondisyoner
Abdullah Akay
Fizyoterapist
Aziz Azad Dural
Masör

U18 ve U19 (YILDIZ ERKEK MİLLİ TAKIMI) – U20 ve U21 (GENÇ ERKEK MİLLİ TAKIMI)

2001 ve 2002 doğumlu sporcularından kurulacak Yıldız ve Genç Milli Takımlarımız, 2019 yılında Temmuz ve Ağustos aylarında Sırbistan ve Arnavutluk’ta düzenlenecek Balkan Şampiyonalarına katılacak.

Temmuz 2019 tarihinde kamp çalışmalarına başlanması planlanmıştır.

Bu yaş jenerasyonu ile; 2020 yılında U20 Milli Takımımız olarak Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne ve 2021 yılında U21 Milli Takımımız olarak Dünya Şampiyonası Finalleri’ne katılması hedeflenmiştir.

TVF Erkek Altyapı Milli Takımlar Koordinatörü Ümit Hızal koordinasyonunda, baş antrenör olarak Hüseyin Düzceler, antrenör olarak Kerem Eryılmaz görev yapacaktır.

U17 (KÜÇÜK ERKEK MİLLİ TAKIMI)

2003 ve 2004 doğumlu sporculardan oluşacak Küçük Milli Takımımız, 13-21 Temmuz 2019 tarihlerinde Bulgaristan’ın Sofya şehrinde düzenlenecek U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazanmıştır.

Türkiye, Bulgaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya ve İtalya’nın direkt olarak katılım hakkı elde ettiği şampiyona, 20 ülkenin katıldığı elemelerden gelecek 6 takımla beraber 12 takımlı olarak düzenlenecek.

Gruplar ve müsabaka takvimi, Avrupa elemeleri sonuçlandıktan sonra CEV tarafından açıklanacak.

Bu yaş jenerasyonu ile; 2020 yılında U18 Milli Takımımız olarak Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne ve 2021 yılında U19 Milli Takımımız olarak Dünya Şampiyonası Finalleri’ne katılması hedeflenmiştir.

Ayrıca; bu yaş jenerasyonu Haziran/Temmuz 2019 tarihlerinde Bulgaristan’da organize edilecek Balkan Şampiyonası da katılacak.

U17 Milli Takımımız, bu müsabakalara Nisan ve Temmuz 2019 aylarında yapacağı kamp çalışmaları ile hazırlanacak.

TVF Erkek Altyapı Milli Takımlar Koordinatörü Ümit Hızal koordinasyonunda, baş antrenör olarak Ali Yılmaz, antrenör olarak Kaan Eren görev yapacaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sarıyer'e yeni libero Gizem
Sarıyer'e yeni libero Gizem
Ayça Tokat Sarıyer'de!
Ayça Tokat Sarıyer'de!