TVF Eski Başkanlarından Naci Bayamlıoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

TVF Eski Başkanlarından Naci Bayamlıoğlu, bugün Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.


TVF Eski Başkanlarından Naci Bayamlıoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

83 yaşında vefat eden Naci Bayamlıoğlu’nun cenaze törenine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Eski Başkanları Hüsnü Can, Erol Ünal Karabıyık, Özkan Mutlugil, TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü ve TVF Teknik Kurulu Başkanı Semih Oktay, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Bayamlıoğlu, kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Naci Bayamlıoğlu

1939 yılında Ankara’da doğdu. Okul yıllarında voleybol ile tanıştı. 1953-1961 yılları arasında Kolej’de voleybol oynadı. Muhafızgücü bünyesinde üne kavuştu. Yıllar boyunca oyuncu ve antrenör olarak güçlü kadrolarda yer alırken pek çok kez de Ankara ve Türkiye Şampiyonaları’nda yer aldı. 1970-1972 yıllarında A Milli Takım antrenörlüğü yaptı. Ay yıldızlı formayı onurla taşıdı. 1977 yılında Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı görevini üstlendi ancak bir yıl çalıştıktan sonra istifa etti. 1979’da ikinci kez Federasyon Başkanı oldu ve 1988’e kadar devam etti. 1991-1992’de üçüncü kez başkan oldu. 1993-1996 yılları arasında dördüncü ve son kez Voleybol Federasyonu Başkanlığı yaptı. Dört kez seçildiği başkanlık koltuğunda toplam 14 yıllık hizmet süresi bulunan Naci Bayamlıoğlu, toplam başkanlık süresinde ilk sırada yer alıyor.