Temsilcilerimizin Avrupa Kupaları’ndaki Rakipleri Belli Oluyor

Ülkemizi kadınlar ve erkekler kategorisinde 2024 CEV Şampiyonlar Ligi, CEV Kupası ve Challenge Kupası’nda temsil edecek takımlarımızın rakipleri, 19 Temmuz Çarşamba günü Lüksemburg’da gerçekleşecek kura çekiminde belli olacak.


Temsilcilerimizin Avrupa Kupaları’ndaki Rakipleri Belli Oluyor

Türkiye saati ile 13.00’te başlayacak kura çekimi, CEV YouTube kanalından canlı yayınlanacak. Kura çekimini izlemek için tıklayınız.

Ülkemizi Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en prestijli turnuvası olan Şampiyonlar Ligi’nde kadınlarda Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank, erkeklerde Ziraat Bankkart ve Halkbank temsil edecek.

Kura çekiminde Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit 1. torbada, VakıfBank ise 2. torbada yer alacak. Ziraat Bankkart ile Halkbank ise kura çekimine 3. torbadan katılacak.

Ülkemizi CEV Kupası’nda erkeklerde Fenerbahçe HDI Sigorta ve Arkas Spor, kadınlarda Türk Hava Yolları temsil edecek. CEV Challenge Kupası’nda ise erkeklerde Galatasaray, kadınlarda Nilüfer Belediyespor temsil edecek.

Balkan Kupası’nda mücadele edecek temsilcilerimiz erkeklerde Bursa BBSK, kadınlarda Galatasaray, şampiyon olmaları halinde CEV Challenge Kupası’na katılma hakkı elde edecek.

Kura çekiminde ayrıca; CEV Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turlarının da kura çekimi yapılacak. Temsilcilerimiz, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılım sağladıkları için ön eleme turlarında yer almayacak.