2024 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Başladı

2024 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Yalova TİGEM Tatil Park’ ta başladı.


2024 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Başladı

Turnuvanın ilk servis atışını Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel gerçekleştirdi.

30 ülkeden 64 takım ve 128 sporcunun katılımıyla düzenlenen U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi erkeklerde Sacit Kurt-Batuhan Kuru, Ahmet Can Tür-Tuna İmdat ve Nevzat Kaan Erol-Barış Güldalı ikilileri temsil ederken, kadınlarda ise ülkemizi Ceylin Sayar-Su Şimdim, Esra Demirkıran-Nehir Kiraz ve Naz Akyüz-Irmak Gökçen ikilileri temsil ediyor.

Şampiyonanın ilk gününde erkeklerde A Grubu’nda mücadele eden Sacit Kurt-Batuhan Kuru ikilisi, ilk maçında Kosova’dan Bajrami/Murseli ikilisini 2-0 mağlup etti ve organizasyona galibiyetle başladı.

C Grubu’nda yer alan Nevzat Kaan Erol-Barış Güldalı ikilisi ilk maçında Norveç’ten Mol/Aas ikilisine 2-0 mağlup oldu.

H Grubu’nda yer alan Ahmet Can Tür-Tuna İmdat ikilisi ise ilk maçında İtalya’dan Hanni/Burgmann ikilisine 2-0 mağlup oldu.

Erkeklerde alınan sonuçları ve yarının maç programına ulaşmak için tıklayınız.

Kadınlarda A Grubu’nda mücadele eden Ceylin Sayar-Su Şimdim ikilisi, gruplarında oynadıkları ilk iki maçında İspanya ve Avusturya’ya 2-0’lık skorla mağlup oldu.

B Grubu’nda yer alan Naz Akyüz-Irmak Gökçen ikilisi de gruplarında oynadıkları ilk iki maçta İspanya ve Estonya’ya 2-0 mağlup oldu.

F Grubu’ndaki temsilcilerimiz Esra Demirkıran-Nehir Kiraz ikilisi ise gruplarında oynadıkları müsabakalarda Çekya ve Norveç’e 2-0 mağlup oldu.

Kadınlar alınan sonuçları ve yarının maç programına ulaşmak için tıklayınız.

2024 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın heyecanı, yarın erkekler ve kadınlarda oynanacak grup ve eleme turu karşılaşmalarıyla devam edecek.

2024 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, 9 Haziran 2024 Pazar günü oynanacak final maçlarıyla son bulacak.

Tüm müsabakaların ücretsiz olduğu şampiyonaya tüm halkımız davetlidir.