Millilerimiz, Rusya karşısında mücadeleye Hande, Eda, Zehra, Cansu, Şeyma, Ebrar altılısı ve libero Simge ile başladı. Filenin Sultanları, Japonya’nın Osaka kentindeki Municipal Central Gymnasium’da oynanan mücadelede rakibine 3-0 (15-25, 17-25, 16-25)‘lık skorla mağlup oldu.
TÜRKİYE:0 - RUSYA:3
SALON: Municipal Central Gymnasium
HAKEMLER: Jural Mokry (Slovakya), Sumie Myoi (Japonya)
TÜRKİYE: Hande, Eda, Zehra, Cansu, Şeyma, Ebrar, Simge (L) (Meliha, Beyza, Derya, Çağla, Meryem, Aylin)
RUSYA: Voronkova, Parubets, Fetisova, Kotikova, Koroleva, Startseva, Galkina (L) (Malygina, Talysheva (L), Romanova, Biryukova)
SETLER: 15-25, 17-25, 16-25
SÜRE: 1 saat 19 dakika (24′, 29′, 26′)
SALON: Municipal Central Gymnasium
HAKEMLER: Jural Mokry (Slovakya), Sumie Myoi (Japonya)
TÜRKİYE: Hande, Eda, Zehra, Cansu, Şeyma, Ebrar, Simge (L) (Meliha, Beyza, Derya, Çağla, Meryem, Aylin)
RUSYA: Voronkova, Parubets, Fetisova, Kotikova, Koroleva, Startseva, Galkina (L) (Malygina, Talysheva (L), Romanova, Biryukova)
SETLER: 15-25, 17-25, 16-25
SÜRE: 1 saat 19 dakika (24′, 29′, 26′)
Millilerimiz, 2. Tur F Grubu’ndaki ikinci maçında yarın (08 Ekim 2018, Pazartesi), Türkiye saati ile 07.25’te A.B.D. ile karşılaşacak. Müsabakayı, TRT Spor naklen yayınlayacak.
Türkiye – Rusya ve Bulgaristan – A.B.D. karşılaşmalarının ardından F Grubu’nda oluşan puan durumu ise şu şekilde:
|
TAKIM
|
O
|
G
|
M
|
P
|
1
|
A.B.D.
|
6
|
6
|
0
|
16
|
2
|
İTALYA
|
5
|
5
|
0
|
15
|
3
|
RUSYA
|
6
|
5
|
1
|
15
|
4
|
ÇİN
|
5
|
4
|
1
|
12
|
5
|
TAYLAND
|
5
|
3
|
2
|
10
|
6
|
TÜRKİYE
|
6
|
3
|
3
|
9
|
7
|
AZERBAYCAN
|
5
|
2
|
3
|
6
|
8
|
BULGARİSTAN
|
6
|
2
|
4
|
6
|
Millilerimizin 2. Turdaki maç programı şu şekilde:
08 Ekim 2018, Pazartesi
TSİ 07.25 Türkiye – A.B.D. (TRT SPOR)
TSİ 07.25 Türkiye – A.B.D. (TRT SPOR)
10 Ekim 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)
TSİ 04.40 Türkiye – Azerbaycan (TRT SPOR)
TSİ 04.40 Türkiye – Azerbaycan (TRT SPOR)
11 Ekim 2018, Perşembe
TSİ 07.25 Türkiye – Tayland (TRT SPOR)
TSİ 07.25 Türkiye – Tayland (TRT SPOR)