Ahmet Göksu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Reklam

Ahmet Göksu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Göksu için Türkiye Voleybol Federasyonu’nda tören düzenlendi.

30 Haziran 2024 - 19:08

Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Göksu için Türkiye Voleybol Federasyonu’nda tören düzenlendi.

Göksu’nun naaşı daha sonra Gölbaşı Mezarlık Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gölbaşı Merkez Mezarlığı’na defnedildi.

66 yaşında vefat eden Ahmet Göksu’nun cenaze törenine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara Valisi Vasip Şahin, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır, Eski Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Voleybol Federasyonu Eski Başkanı Özkan Mutlugil, Türkiye Voleybol Federasyonu Eski Asbaşkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çakmak, Suat Güler, Mustafa Ekşi, milletvekilleri, bürokratlar, milli sporcular, kulüp temsilcileri, antrenörler, hakem ve gözlemciler ve TVF Personeli katıldı.

TVF Eski Asbaşkanı Mehmet Çakmak;

”Çok kıymetli voleybol ailesi, maalesef sözün bittiği yerdeyiz. Bu konuşma fırsatını verdiği için sayın başkan kardeşim Akif Bey’e çok teşekkür ediyorum. Ahmet Göksu’yla yıllara dayanan bir dostluğumuz var. Üç dönem birlikte yönetim kurulunda çalıştık. Ahmet Göksu hakkında konuşulanlar hiçbir zaman yeterli olmadığı gibi, ona dair söylediklerimiz de hiçbir zaman yeterli olmayacak. Gerçekten çok kıymetli bir dosttu. İnsanlığın dostluk tarihinde kol kola, omuz omuza olmak gibi tarzlar var. Ancak benim için en önemli şey dostlukta sırt sırta durabilmek, sırtını dayayabilmek. Ahmet kardeşimiz, sırtınızı dayayıp rahatça arkanıza bakmadan yürüyüp gidebileceğiniz, insanlığa örnek bir dosttu. Fedakârdı, her şeye koşardı, çok çalışkandı ve çalışmaktan yılmazdı. Ben onu hep böyle gördüm. Bir spor adamı olarak çok rekabetçi, hırslı ve kazanmayı seven kişiliğinin yanında, en önemlisi centilmenliği ve rakibe saygısıydı. Bu rolüyle hiç unutulmayacak. Türk voleybolundan bir Ahmet Göksu geçti. Kalbimizde yaşayacak ve onu hiç unutmayacağız. Kederli ailesine, kıymetli voleybol camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Nurlar içinde yatsın. Onu gerçekten voleybol ailesi, dostları ve kıymetli ailesi olarak çok ama çok arayacağız. Fakat emin olun, unutmayacağız. Ruhu şad olsun.” dedi.

Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Murat Aksu;

”Bazı görevler çok zordur, bu da onlardan biri. O benim için sadece bir dayı değil, dayıdan çok öteydi. Abim gibiydi. Çünkü evin en küçük çocuğu olunca, ben de ilk torun olunca biz beraber büyüdük. Benim hayattaki en yakın arkadaşımdı. Hayatımdaki en yakın dostumu, sırdaşımı kaybettim. Biz aile ilişkisi dışında da spor camiasında uzun yıllar beraber omuz omuza çalıştık. Ben Futbol Federasyonu’nda görev yaparken, dayım da Diyabakırspor’da yöneticilik yaptı. 1. Lig’e çıkarken çok büyük katkıları oldu. Sonra başkanlık yaptı. Ben Beşiktaş’ta yöneticilik yaptım ve karşılıklı iki kulüp başkanı olarak da çalıştık. Ama öyle bir mümtaz insandı ki, her kim Diyarbakır’a deplasmana gittiyse döndüğünde “Ya ne güzel bir dayın varmış, ne güzel bir adam tanıdık, muhteşem bir adam, centilmen bir adam” derdi. Fair play ve centilmenliğin ne olduğunu spor camiasına öğreten, hafızalarımıza sığdıran bir isimdi. Sözü senet olan, spor dünyasında çok az olarak bilinen ama sözü senet olan insanlardan biriydi. Onun için burada ne söylesek az. Diğer yarımı kaybettim. Bütün spor camiasının, ailemizin, hepimizin başı sağ olsun. Allah gani gani rahmet eylesin.” dedi.

Merhum Ahmet Göksu’nun Kızı Rezzan Sale;

”Bir gün bana baban için birkaç kelime konuş deselerdi, hiç bu anı hayal etmezdim. Babamı çok seviyorum ve biliyorum ki buradaki birçok kişi de onu babası gibi seviyordu. Nasıl bir babaydı derseniz, çok sabırlı, çok içten ve çok verici bir babaydı. Allah ondan razı olsun. Her daim şehri, ülkesi ve vatanı için bulunduğu konumun en iyisini yapmaya çalıştı. Çok şanslıyız ki bu özelliğini de bize aktardı. Allah hepinizden razı olsun, katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Seni çok seviyoruz baba. Hayattaki en değerli varlığımız artık yanımızda değil.” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ;

”Hayatımın en zor konuşmasıdır diyebilirim. 16 yıldır bir gün yanımdan ayrılmayan dostum yok artık. Bu ülkede adam gibi adam olan dostum yok. Şu gördüğünüz her karışta izi olan dostum yok. Yol arkadaşım yok. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun. Ama biz, bu kadar emeği olan kendisi olmasa da kendisini yaşatmak zorundayız. Görevimiz de bu. Arkada bir salon yaptık. Açılışını yapmadık, yapmak üzereyiz. Ama ilk turnuvayı kendisi başlattı, son gününü bitiremedi. O salonun adına isim ararken, kendisine kısmet oldu. Yönetim kurulu arkadaşlarımın hemfikriyle, yeni yaptığımız ve bir haftadır faaliyette olan yeni salonun adı Ahmet Göksu Voleybol Salonu olacaktır. Ve böyle de anacağız ve yaşatacağız.

Tüm yakınlarına ve tüm camiaya başsağlığı diliyorum. Hepinizle bir teması vardı, hepinizle bir ilişkisi vardı. Lütfen herkes hakkını helal etsin. Hayatta olduğu sürece de bu muhabbetlerde herkese hakkını helal eden bir adamdı. Sizler de helal edin. Mekanı cennet olsun, Allah cennette buluştursun. Hepimizin başı sağ olsun.” dedi

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır;

”Akif Başkanımın da Murat Başkanımın da dediği gibi, zor bir görev. Bugün konuşmak gerçekten zor. Türk voleybolunun, Türk sporunun Ahmet Abisi’ni kaybettik. Birkaç gün öncesine kadar yine aynı heyecanla ayakta, o enerjisiyle maçları seyrediyordu. Birlikte birçok organizasyonda bulunduk. Beraber sporcularımızı alkışladık, yenildiklerinde teselli ettik, kazananlara ödüller verdik. Bizi her organizasyonda, her voleybol maçında güler yüzü ve yakın ilgisiyle karşıladı. Türk voleyboluna, Türk sporuna üstün hizmetlerde bulundu. Bu vesileyle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın da taziyelerini hem tüm voleybol ve spor camiamıza hem de Ahmet Abimizin yakınlarına buradan iletmek istiyorum. Söyleyecek çok şey var ama burada hepsini anlatmak zor. Mekanı cennet olsun inşallah. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Dualarımız kabul olsun. Arkasından dua edecek çok insan burada, şüphesiz biliyoruz. Yakınlarına, sevenlerine, Türk voleybol ve Türk spor ailesine Allahu Teala’dan sabrı cemil niyaz ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum Ahmet Abimizin.” dedi

Ahmet Göksu Kimdir ?

2 Ocak 1958 tarihinde dünyaya gelen Ahmet Göksu, okul yıllarında futbol, voleybol ve basketbol oynadı. Daha sonra Diyarbakırspor’da yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterlik ve futbol şube sorumluluğu görevlerinin ardından kulüp başkanlığına seçildi. Uzun yıllardır Türkiye Voleybol Federasyonu’nda görev alan Göksu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Liglerden Sorumlu Asbaşkan olarak görev yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marek Sotola Halkbank’ta
Marek Sotola Halkbank’ta
U16 Erkek Milli Takımımız Balkan Şampiyonasında Sahaya Çıkacak
U16 Erkek Milli Takımımız Balkan Şampiyonasında Sahaya Çıkacak