Daniele Santarelli için imza töreni düzenlendi
Reklam

Daniele Santarelli için imza töreni düzenlendi

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başantrenörlük görevine getirilen İtalyan çalıştırıcı Daniele Santarelli için imza töreni gerçekleştirildi. 42 yaşındaki İtalyan çalıştırıcı ile 2+4 yıllık sözleşme imzalandı. 

05 Ocak 2023 - 10:28

Basının yoğun katılımıyla İstanbul Les Ottomans Hotel’de yapılan imza törenine, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ölken ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik katıldı. 

Yapılan imza töreni ile resmen görevine başlayan Daniele Santarelli ile ilgili Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Voleybolun ne kadar güzel işler yaptığına ve ülkenin gururu olmaya devam ettiğine şahitlik ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden kısa süre sonra Kadın Milli Takımımızda teknik ekipte değişikliğe gittik. 5 yıl görev yapan teknik ekibimizle karşılıklı konuşarak yollarımızı ayırdık. Kim gelecek diye soruluyordu. Son dünya şampiyonu Sırbistan Milli Takımı’nda aynı zamanda son ev sahipliği yaptığımız Antalya’da düzenlenen Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Imoco Conegliano’nun başantrenörlüğünü yapan Danielle Santarelli ile anlaştık. 

Ülkemizin ne kadar güzel organizasyonlar yaptığını; ülkemizin hedefinin, hayalinin ve heyecanının çok üst noktada olduğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle yönetim kurulu arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. İyi bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Bu takımı başarıya götürmek için çok ciddi çaba sarf ettik. Santarelli’nin Sırbistan ile 2 yıllık kontratı vardı. Bu 2 yıllık kontratına rağmen hayalinin ve hedefinin bizden çok daha üst noktada olduğunu gördük. Kendisinin çok heyecanlı ve bazı hayallerini Türkiye ile gerçekleştireceğine inanıyoruz. 

Kendisiyle Türkiye A Milli Kadın Takımı’nın başantrenörü olarak prensip anlaşmasına vardık. Türkiye, son Dünya Şampiyonu koçu getirdi. Bu da bana destek veren yönetimimin başarısıdır. Ayrıca Ünal Aysal Bey’e teşekkür ediyorum, bu basın toplantısında bize ev sahipliği yapıyor. Bir teşekkür de Sırbistan Federasyonu’na. Bize çok kolaylık sağladılar. Santarelli’yi de çok sevdiklerini belirttiler. Santarelli’nin 2 yıllık kontratı olmasına rağmen Sırbistan Spor Bakanlığı ve Voleybol Federasyonu, Türkiye’ye olan bakış açıları ve ülkeler arası diyaloğumuz sayesinde; en ufak tazminat talebi olmadan bize kolaylık sağladılar. 

Türkiye’nin hedeflerinin ve hayallerinin çok büyük olduğunu ve bunları gerçekleştirecek, dünyanın en büyük antrenörünü takımın başına getirdiğimizi ve bunun huzuru ve mutluluğu içinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. İnşallah son yaşadığı dünya şampiyonluklarını ülkemize de yaşatır diyorum. Hoş geldin diyorum, işinin kolay olmadığını söylüyorum.” dedi. 

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın ardından konuşan Daniele Santarelli, “Benim için çok özel bir gün. Son yılda hayatımda olanlar, tümüyle hayatımı değiştirdi. Öncelikle Sayın Başkanımın da dediği gibi Sırbistan Voleybol Federasyonu’na teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bana Sırbistan’da dünyanın en iyi milli takımında antrenörlük yapma şansı verdiler ve dünyanın en iyi oyuncularıyla çalışma şansı buldum. Fakat Sayın Başkan, beni ne kadar çok istediğini söyledi. Kendisine teşekkür ediyorum, bir gün Türkiye’de çalışacağımı biliyordum. Benim için yeni bir hedef ve yeni bir zorluk. Bunun için doğru zaman olduğunu düşünüyorum. 

Türkiye ve İtalya dünyada voleybol için en iyi ülkeler. Ben çok şanslıyım, voleybolu bu iki ülkede sürdürüyorum. Başkanım bana proje ve gelecek hakkındaki düşüncelerinden bahsetti. Türkiye’de voleybolun ne kadar sevildiğini bildiğim ve bana bu fırsatı verdikleri için çok mutlu oldum. Birlikte bu projeyi gerçekleştireceğimiz için çok mutluyum. 

Aynı zamanda federasyonun yönetim kurulu üyelerine ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yaptığım işle, gösterdiklerimle iyi bir antrenör olduğuma ve milli takım için iyi işler yapacağıma sizleri ikna edeceğim. Aslında çok basit bir kişiyim. İnancım, sadece antrenmanda ve maçta size neler yapacağımı sahada göstereceğim. Ben işimi çok iyi yapabileceğime inanıyorum. Türkiye’de üst düzey oyuncular, harika kulüpler var. Çok sayıda alternatif ve imkan var. Bu sebeple üzerimdeki baskı yüksek ve fazla olacaktır. Çünkü siz olmasanız da inanın ki üzerimdeki baskı çok fazla. Ben zaten baskıyı kendi üzerimde kuruyorum. A Milli Kadın Takımı bu zamana kadar bir şampiyonluk kazanmadı. Burada çok fazla potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bunu ortaya çıkarmak için şu anda doğru yerde olduğumu biliyorum. Umuyorum ki bunu birlikte yapabiliriz. 

Bugün için herkese teşekkür ediyorum. Aslında bugünün bitmesini hiç istemiyorum. Ama tabii ki gerçekler var, yarın dönmem gerekiyor. Şimdi kulübüme dönüp, işimi yapacağım. Fakat işler bitince buraya geri döneceğim. Bu sene çok önemli 3 tane turnuva var.” ifadelerini kullandı. 

İmzaların atılmasının ardından TVF Başkanı Üstündağ, Daniele Santarelli’ye teşekkür plaketi, çiçek ve A Milli Takım tişörtü takdim etti. 

Daniele Santarelli’nin Kariyeri 

Antrenörlük Kariyeri
2012-13  Robursport Volley Pesaro (Yardımcı Antrenör)
2013-14 Robur Tiboni Volley Urbino (Yardımcı Antrenör)
2014-15 Pomi Casalmaggiore (Yardımcı Antrenör)
2015-17 Imoco Volley Conegliano (Yardımcı Antrenör)
2017-halen Imoco Volley Coneglian0 (Başantrenör) 

Antrenörlük Başarıları
1 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu (2020-21)
3 Şampiyonlar Ligi Üçüncülüğü (2016-17, 2018-19, 2021-22)
1 Şampiyonlar Ligi İkinciliği (2017-18)
2 Kulüpler Dünya Şampiyonluğu (2019-20, 2022-23)
1 Kulüpler Dünya Üçüncülüğü (2021-22)
6 İtalya Ligi Şampiyonluğu (2014-15, 2015-16, 2017-18, 2018-19, 2020-21, 2021-22)
1 İtalya Ligi İkinciliği (2016-17)
4 İtalya Kupası Şampiyonluğu (2016-17, 2019-20, 2020-21, 2021-22)
2 İtalya Kupası İkinciliği (2017-18, 2018-19)
6 İtalya Süper Kupası Şampiyonluğu (2016-17, 2018-19, 2019-20, 2020-21, 2021-22, 2022-23) 

Milli Takım Kariyeri ve Başarıları
2018-22 Hırvatistan Milli Takımı (Başantrenör)
2022 Sırbistan Milli Takımı (Başantrenör) 

1 Gloria Cup İkinciliği (2019-Hırvatistan)
2 Avrupa Ligi İkinciliği (2019, 2021-Hırvatistan)
1 Milletler Ligi Üçüncülüğü (2022-Sırbistan)
1 Dünya Şampiyonluğu (2022-Sırbistan) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altekma Ömer Tok ile devam ediyor
Altekma Ömer Tok ile devam ediyor
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Finallerinde Grup Etabı Sona Erdi
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Finallerinde Grup Etabı Sona...