Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi 12. Gelişim Takımları...
Reklam

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi 12. Gelişim Takımları Turnuvası yapıldı

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün ES Voleybol iş birliğinde gerçekleştirdiği 12. Gelişim Takımları Turnuvası, 13-20 Kasım 2022 arasında gerçekleşti

22 Kasım 2022 - 12:18

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 6-18 yaş aralığındaki kızlarımızın voleybolla tanıştırılmasını ve spor kültürü ile yetiştirilmesini amaçlayan, 2015 yılında hayata geçirilen Geleceğe Smaç projesi kapsamında, 12-18 yaş aralığındaki sporcuları bir araya getiren 2022 – 2023 sezonu turnuvalarının ikincisi 13-20 Kasım tarihleri arasında Antalya’da, Nirvana Cosmos Sports Center’da düzenlendi.

Geleceğe Smaç projesinin 2022-2023 sezonu ilk turnuvası olan 11. Performans Takımları Turnuvası ağustos ayında sezona hazırlık niteliğinde İstanbul’da performans takımlarının katılımları ile gerçekleşirken, sezonun ikinci turnuvası olan 12. Gelişim Takımları Turnuvası ise Kasım ayında 9-13 yaş aralığında 450 sporcunun katılımı ile tamamlandı.

12. Gelişim Takımları Turnuvasına katılan sporcular turnuva boyunca 5 maç yaparken, Sizdrama eğitmenlerinden Derya Özer tarafından yönetilen “Akran Zorbalığı” konulu eğitimlere katıldılar ve bu eğitimleri destekleyici nitelikte oyunlar oynayarak antrenörleri tarafından gözlemlendiler. Hem sporcuları daha iyi tanımak hem de takım antrenörlerini konuyla ilgili olarak bilgilendirmek üzere yürütülen çalışmalar, turnuva sonrasında da çeşitli projelerle devam edecek.

Gerçekleştirilen tüm turnuvalarda ekiplerle birlikte olan, ES Voleybol Spor Kulübü’nün Başkanı ve projenin idari sorumlusu olan Sırma Üç, 2022-2023 sezonunda devam edecek turnuvalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Geleceğe Smaç projesinde halen 2500 voleybol okulu öğrencisi ve 1700 lisanslı sporcu antrenman yapıyor. Türkiye’nin en büyük voleybol alt yapı projesi olan Geleceğe Smaç kapsamında halen 10 ilde, 25 kampüste çalışmaya devam ederken hem sporcularımızı hem de teknik ekiplerimizi sezon içinde mümkün olduğu kadar çok etkinlikte bir araya getirmeye; böylece antrenman sistemlerinde, etik değerlerde ve gelişim programlarında bütünlüğü sağlamaya çalışıyoruz.

Sezonun ikinci turnuvasını tamamladık ancak önümüzde iki ayrı turnuvamız daha var:

Ocak 2023’te İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ve 200’den fazla Küçük-Yıldız kategorisi sporcularının katılacağı 13. Gelişim Takımları Turnuvası “Üniversiteye ve Meslek Seçimine Hazırlanıyorum” teması üzerine kuruldu. Lise öğrencilerinin katılacağı bu turnuvada öğrencilerin kendilerini tanımaları, meslek tercihlerini yapmaya başlamaları amacıyla gelişim uzmanlarının düzenleyeceği anketler ve seminerler gerçekleştirilecek, üniversite danışmanları ile çeşitlik mesleklerden konuşmacıların katılacağı paneller düzenlenecek. Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nün destek vereceği organizasyona konuşmacı olarak Sn Faruk Eczacıbaşı’nın da katılması bekleniyor.

Nisan 2023’te Antalya’da düzenlenecek turnuva ise tüm yaş gruplarından Geleceğe Smaç sporcularının katılımına açık olacak. 450 sporcu ile gerçekleştirilecek bu turnuva ile sezon boyunca toplam 1200 sporcu turnuvalarda buluşmuş olacak.”

2015 yılından bu yana 6-18 yaş aralığında toplam 11.750 öğrenciye ulaşan ve 2022-2023 sezonunda 4200 öğrencisi ile antrenmanlara devam eden Geleceğe Smaç projesi, voleybol eğitiminin ötesinde fark yaratmaya ve Atatürk’ün kızlarını yetiştirmeye devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeyma Nur Taş
Şeyma Nur Taş "Sezonu lider olarak tamamlayacağız"
2024 Milletler Ligi Antalya Etabı (Erkek-Kadın) Biletleri Satışa Çıktı
2024 Milletler Ligi Antalya Etabı (Erkek-Kadın) Biletleri Satışa...