MHGK Başkanı Aziz Yener, CEV Hakem Komisyonu Toplantısına...
Reklam

MHGK Başkanı Aziz Yener, CEV Hakem Komisyonu Toplantısına Katıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı ve aynı zamanda CEV Hakem Komisyonu (ERC) Üyesi Aziz Yener, Belgrad’ta düzenlenen yıllık toplantıya katıldı.

24 Ocak 2023 - 12:02

Zorica Bjelić başkanlığında bir araya gelen Avrupa Hakemlik Komisyonu (ERC), yıllık toplantısında yeni nesil seçkin hakemleri yetiştirmek, onların uluslararası alanda görev yapmaları için mümkün olduğunca çok fırsat yaratmaya  çalışırken deneyimli hakemlerin sahip oldukları tecrübeleri genç hakemlere paylaşmalarına yönelik planlar üzerinde çalıştı.

Pandemi sebebiyle 2020 ve 2021 yıllarından sonra 2022 yılı ile birlikte uluslararası yarışmaların tam olarak yeniden başlamasıyla yaşanan olumlu gelişmelerin de değerlendirildiği toplantıda hakemlerin görevlerinin daha elverişli ortamlarda yerine getirilmesini destekleyici önlemler üzerinde duruldu. Toplantıda, Avrupa Sağlık Komisyonu (EMC) üyesi Dr. Zoran Nikolovski hakemlerin üst düzey maçlardan önce ve maç sırasında yaşadığı stres düzeylerini izlemek için 2021 Avrupa Şampiyonası sırasında yapılan bir çalışmanın sonuçlarını ERC üyeleriyle paylaştı.

Elde edilen sonuçlara göre ERC, çıkarılan dersleri uluslararası hakemlerin faydasına olacak şekilde gerekli çalışmaların yapılması konusunda fikir birliğine vardı.

Toplantının sonunda tüm uluslararası hakemlerin mevcut sıralaması gözden geçirildi. Gerekli güncellemenin yanı sıra, CEV Yönetim Kurulu tarafından Şubat 2023’ün sonlarında yapılması planlanan bir sonraki toplantısında incelenecek olan ek teklifler hazırlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeyma Nur Taş
Şeyma Nur Taş "Sezonu lider olarak tamamlayacağız"
2024 Milletler Ligi Antalya Etabı (Erkek-Kadın) Biletleri Satışa Çıktı
2024 Milletler Ligi Antalya Etabı (Erkek-Kadın) Biletleri Satışa...