FIVB’de kara para aklama operasyonu!

FIVB'de kara para aklama operasyonu!

Voleybol dünyasının bir numaralı ismi olan Uluslararası Voleybol Federasyonu Başkanı Ary Graca'nın evi polis tarafından yolsuzluk nedeniyle basıldı.

23 Mayıs 2021 - 14:49

Voleybol dünyası rüşvet ve vergi kaçırma skandalıyla çalkalanıyor. Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Ary Graca, sponsorluk anlaşmalarını zimmetine geçirdiği yönünde iddialarla karşı karşıya…

Eski voleybolcu olan ve Brezilya Milli Takımı’nı da bir dönem çalıştıran Graca, 15 yıllık federasyon başkanlığı döneminde de 6 milyon Dolarlık bir skandalla gündeme gelmiş ancak ardından Uluslararası Voleybol Federasyonu Başkanı seçilmişti.

Polis, Ary Graca’nın evinde arama yaparak Brezilya Voleybol Federasyonu’nda çalıştığı dönemde ‘Banco do Brasil’ tarafından yapılan ödemelerin kendi hesabına geçirmesini araştırıyor.

Kara para aklama işlemlerinin paravan bir şirket üzerinden yapıldığı belirtilirken, eski Sa Colema Belediye Başkanı Antonio Perez Alves’in de evi arandı. Brezilya polisi, federasyona gelen ancak para aklamada kullanılan miktarın 10 milyon Doları geçebileceğini düşünüyor.

78 yaşındaki Graca’nın avukatları ise evde yapılan aramaya şaşırdıklarını belirtip, yargıya gerekli bilgileri ve savunmalar yaptıklarını açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Aydın Kaya: Son topa kadar savaşacağız!
Aydın Kaya: Son topa kadar savaşacağız!
VakıfBank'ta 35'inci sezonun açılışı yapıldı
VakıfBank'ta 35'inci sezonun açılışı yapıldı