Gordon Perrin "Çekineceğimiz takım yok"
Reklam

Gordon Perrin "Çekineceğimiz takım yok"

Halkbank'ın Kanadalı yıldızı Gordon Perrin açıklamalarda bulundu

30 Ocak 2024 - 14:57

Gordon Perrin, 1989 doğumlu, Kanada vatandaşı. Smaçör mevkiinde oynuyor. 2.01 metre boyundaki oyuncu 3.58 metreden smaç vuruyor, 3.29 metreye çıkarak da blok tutuyor.
 
Tüm sert görünüşüne rağmen arkadaşlarının deyimiyle neşeli, eğlenceli bir grup üyesi. Öyle ki, söyleşiyi yaptığımız Ankara Kalesi’nde yaşlı bir Ankaralının birlikte oynama davetini geri çevirmedi. Çok da eğlendi.
 
Amerika, Asya, Avrupa kıtalarında elit takımlarda voleybol oynayan, takma adı ile ‘Gordi’ şampiyonluklarının yanı sıra, 40 bireysel ödülün sahibi.
 
Türkiye’deki ikinci deneyimini Halkbank’ta yaşayan Perrin, voleybola kendisinden iki yaş büyük ağabeyinin yönlendirmesi ile adım atmış. Yaşından kaynaklanan yetersizliklerini, eksiklerini ağabeyi ile çalışarak gidermiş.
“Ama” diyor, “Büyürken en sevdiğim spor basketboldu... NBA’de oynamayı hayal ediyordum... Bununla beraber, daha hızlı gelişip daha iyi antrenörlerle tanıştıktan sonra yolum voleybola yöneldi.”
 
İşimiz çalışmak ve oynamak
Ankara’daki ilk gününden bu yana kulübün kendisine sıcak davrandığını, yönetildiğini ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Gordi, “Bize sadece antrenmanda çalışmak, maçlarda oynamak kalıyor. İş ve spor ahlakına sahip bir bireyler olarak bu basit kurala uymamız gerekiyor” diyor.
Söz kulüpten açılmışken, sezon sonundaki Halkbank öngörüsüne dair soruya şu yanıtı verdi:
“Geriye kalan tüm kulvarlarda yolumuza devam edeceğimizi umuyorum. Kaliteli bir ekibimiz var. Buna dayanarak söylüyorum ki, her maça dünyadaki tüm takımlara karşı kazanma hedefiyle giriyoruz ve başaracak gücümüz var. Son olarak hatırlatalım ki, biz profesyoneliz ve kazanmanın tadı buradaki deneyimi çok daha güzel kılıyor.”
 
Zaksa maçları zor geçecek
Peki ya Şampiyonlar Ligi playoff turundaki Zaksa eşleşmesi?..
Gordon’un yanıtı şöyle:
“Zaksa’nın şampiyonlar liginde pek çok kez altın madalya kazanma konusunda oldukça tecrübeli olduğu bilinen bir gerçek. Halkbank’ın da gücü belli. Bu yüzden Polonya ve Ankara’daki müsabakalar iki takım için de zor geçecek. İyi hazırlanıyoruz. Hem iç saha hem deplasman maçlarında zaferi arayacağız.”
 
Takımda mutlu
Takımımızda herkesle iyi anlaştığını ifade eden Gordon Perrin bazı özel bilgileri, “Saha içi ve saha dışında birbirimizin arkadaşlığından keyif alıyoruz, bu da iyi bir atmosfer yaratıyor” sözleri ile veriyor.
Takımın en uykucu oyuncuların Micah ve kendisi olduğunu itiraf ediyor.
Uykudan sonra yemek bahsini açınca da şu açıklamayı yapıyor:
“Türk yemekleri o kadar güzel ki, Türk yemekleri o kadar güzel ki, bence herkes oburluk düzeyinde yemek yiyor.”
 
Deplasmanlarda birçok kente gittin, en çok hafisini beğendin, yemeklerle aran nasıl, Türkçen ne düzeyde? şeklindeki sorulara, “Gittiğimiz her şehrin kendine özgün güzellikleri vardı; birini diğerinden ayırt ekmek istemiyorum. Pek çok Türk yemeğinden hoşlanırım, özellikle kahvaltıda kaymak ve bal... Ve ille de kebaplar... Sık sık yeni Türkçe ifadeler öğreniyorum ama öğrenmesi zor bir dil” diyerek cevap verdi.
 
Peki günler nasıl geçiyor?
Genellikle voleybolun dışında golf oynayarak ve ailemle birlikte olarak vakit geçiriyorum. Biraz gitar çalıp rubik küpünü 40 saniyede çözebiliyorum.
 
Gençlere kavsiyelerin?
Her zaman kimin senden daha iyi olduğu bir gün ortaya çıkar ki, bunu yaşayarak onlardan öğrenebilesin

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filenin Sultanları’nın Çeyrek Finaldeki Rakibi Belli Oldu
Filenin Sultanları’nın Çeyrek Finaldeki Rakibi Belli Oldu
Filenin Sultanları Brezilya’ya Mağlup Oldu
Filenin Sultanları Brezilya’ya Mağlup Oldu